Rozhovor s Lukášem Bažantem: „Nejvíce mě baví radost dětí.“Dnes Vám přinášíme obsáhlý předvánoční rozhovor s naším trenérem Lukášem. Dočtete se, co jste určitě o našem trenérovi nevěděli.

Proč jsi se stal trenérem?


Celý život se věnuji sportu. Do svých 26 let na závodní úrovni. Po dokončení vysoké školy

a s příchodem vlastní rodiny, jsem se sportu začal věnoval pouze rekreačně. Jako otec dvou synů jsem cítil potřebu pomoci dětem cestu ke sportu najít a pravidelný pohyb začlenit do jejich života.Jak hodnotíš svou dosavadní práci ve florbale?


Každým týdnem cítím, že ve všech ohledech dochází ke zlepšení. Líbí se mi, že všichni naši trenéři jsou aktivně zapojeni do dění florbalu v Letovicích, a že neustále se snažíme nacházet nové cesty pro zlepšení.Co je pro trenéra nejtěžší?


Role trenéra se zdá na první pohled jednoduchá. Ale v dnešní moderní době je to celkem těžká úloha. Dnešní doba je plná různých technických vymožeností, které jsou pro současnou mládež velkým lákadlem a také výplní jejich volného času. Je potřeba sestavovat trénink tak, aby měli radost z pohybu a přišli rádi na další trénink. Tak právě toto cítím jako nejtěžší úkol pro trenéra.

Možná dnešní role trenéra je trochu jiná, než jak to bylo za mých dětských let.

Celkově se změnil i systém trénování.

Dnes trenér zastává roli nejen trenérskou, ale i kamarádskou a někdy i výchovnou.Co Tě nejvíce na této práci baví?


Nejvíce mě baví radost dětí. Když vidím, že mají radost ze hry. Když slyším, že se jim trénink líbil a že

se těší na další.Jaké je tvé oblíbené cvičení (aktivita), která tebe i děti baví?


V tomto případě asi nedokáži vybrat jedno konkrétní cvičení. Pokud budu mluvit za sebe, tak jsou to typy florbalových her, kde nenuceně trénují florbalové dovednosti. Jedná se o typ cvičení, kde formou hry trénují spoustu florbalových dovedností, aniž by o tom děti věděli.

Pokud bych mluvil na základě reakcí dětí (z kategorie přípravky), tak se jedná o klasické hry jako je vybíjená, hra na „mrazíka“ a hodně dětí mají rádi tzv. opičí dráhy, které bohužel nahrazují volný pohyb ve venkovním prostředí.Co bys rád našel pod stromečkem?


U nás se vše točí kolem dětí. Především rád vidím tu nefalšovanou dětskou radost u rozbalování jejich dárků.

I já jsem měl nějaké přání. Byla tam nějaká knížka, něco na florbal a na kolo, tak uvidíme, jak jsem byl moc hodný :-)Jak budeš trávit Vánoce?


Jelikož nepocházím z Letovic, tak pojedeme s mou rodinou za mými rodiči, mým bráchou a za babičkami.

Dále pro zatraktivnění zařadíme nějaký sport. Půjdeme asi na brusle. Uvidím, jak to bude se sněhem, případně bychom zajeli nějak na lyže. Ale zároveň se také těším na volno.


0 zobrazení

Kontakty

Doručovací adresa:
Bezručova 3, Letovice, 679 61

Fakturační adresa:

V Zahradách 1a, 679 61 Letovice

IČO: 43420958

Sledujte nás:

  • Florbal Letovice
  • Florbal Letovice
  • Florbal Letovice

© Nelldesign 2020

ceskyflorbal.png

Kontaktní osoba:
Marek Řeháček
Tel.: +420 722 201 088

E-mailinfo@florballetovice.cz
 

Zmocněnci:
Martin Foret, Marek Řeháček, Pavel Skoták